JFK w KFK: wystawa przedłużona do 14.09

W związku z ogromnym zainteresowanie ze strony odwiedzających goszczącą w Krakowskim Forum Kultury wystawę ”Amerykański wizjoner: Życie i czasy Johna F. Kennedy’ego” zostaje przedłużona i będzie udostępniona zwiedzającym do 14.09.2017

Wystawa zorganizowana została przy współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

Zbiór unikalnych zdjęć, zgromadzony w Mini-Galerii Krakowskiego Forum Kultury, prezentuje złoty wiek fotografii prasowej w Ameryce. Żaden polityk w historii nie był uwieczniany na zdjęciach częściej niż JFK. Wybrane fotografie w widoczny sposób ukazują dramatyczny życiorys Kennedy’ego: od młodzieńczych podróży i pierwszej nominacji odznaczonego bohatera wojennego do Kongresu, przez bajkowy ślub z Jacqueline Bouvier, drogę do Białego Domu i roli wodza naczelnego, aż po tragiczną śmierć w Dallas. Zdjęcia pochodzące z Biblioteki Kennedy’ego, zbiorów Getty Images, prywatnych kolekcji oraz archiwów rodziny Kennedych bezsprzecznie dowodzą osobistej charyzmy i politycznych osiągnięć Johna Kennedy’ego.

Wystawa jest oparta na książce „JFK: A Vision for America” [JFK: Wizja dla Ameryki] i została zorganizowana przez Lawrence’a Schillera z Wiener Schiller Productions, we współpracy z John F. Kennedy Library Foundation przy dodatkowym wsparciu Stephena Kennedy’ego Smitha i Getty Images.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz