Noc CRACOVIA SACRA „Perły Europejskiej Muzyki Sakralnej”

Noc CRACOVIA SACRA

„Perły Europejskiej Muzyki Sakralnej”. Koncert w wykonaniu: Dominiki Zamary i Hernána Navarro.

Kościół Księży Misjonarzy p.w. Nawrócenia św. Pawła Apostoła, ul. Stradomska 4

W programie: J. S. Bach, W. A. Mozart, A. Vivaldi, V. Bellini, P. Mascagni.

 

Dominika Zamara urodziła się we Wrocławiu w 1981 roku, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną w klasie prof. Barbary Ewy Werner.
W 2008 roku odbyła tournee po Francji podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej wraz z wybitnym wirtuozem, organistą Fabrice Pitroise. W październiku 2013 roku otrzymała Międzynarodową nagrodę „Padre Pio da Pietrelcina”, przyznawaną we Włoszech za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność kulturalną. 25 marca 2013 roku została najmłodszą laureatką Złotej Sowy w Wiedniu. Nagrodę przyznają Polacy żyjący za granicą jako wyraz wdzięczności dla pracy, twórczości i aktywności Polaków żyjących poza Ojczyzną.

Śpiewa w języku włoskim, polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, czeskim oraz po łacinie. W swoim repertuarze posiada opery, operetki, pieśni, muzykę sakralną, muzykę kompozytorów współczesnych, utwory w stylu rock oraz pop opera. Współpracuje z wieloma wybitnymi i słynnymi śpiewakami operowymi oraz muzykami z Polski i zagranicy, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musica da camera.
Artystka wydała dotąd dwie płyty: „Dreams” oraz „Life”. Obecnie pracuje nad trzecim albumem o tematyce magicznej i miłosnej. Na nowym krążku usłyszymy oprócz operowych arii Mozarta, duet ze Stanleyem Alexandrowiczem, gitarzystą klasycznym, z którym w tym roku miała dwa tournee po USA. Znajdą się też 3 nowe utwory napisane specjalnie dla artystki i nagrane przez orkiestrę, która pracuje również z A. Boccellim oraz Stingiem.

 

Hernan Navarro-gitarzysta klasyczny, kompozytor

Urodził się w mieście Rosario (Argentyna). Studiował gitarę klasyczną oraz kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym w Rosario. W 1997 roku otrzymał stypendium na Uniwersytecie w Madrycie na wydziale gitary klasycznej oraz flamenco. W 1998 r został magistrem na Uniwersytecie Muzycznym w Madrycie zarówno na wydziale gitary klasycznej jak i flamenco. Obecnie mieszka i koncertuje w Madrycie. Występuje z recitalami solowymi w Argentynie, Szwecji, we Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka i pracuje jako docent gitary klasycznej w szkole muzycznej w Madrycie.

Zapisz

Zapisz