Kino Latino – proyecciones gratuitas en KFK / Movies in Spanish with subtitles in English – MARZEC 2018

Krakowskie Forum Kultury ma przyjemność ogłosić początek współpracy z Centrum Kultury Latynoamerykańskiej. Wszystkie osoby władające językiem hiszpańskim lub pragnące doszlifować swoje umiejętności serdecznie zapraszamy na darmowe projekcje kina latynoamerykańskiego po hiszpańsku, z hiszpańskimi napisami. Po każdej projekcji – dyskusja, a przed, w godzinach 17:00-19:00 bezpłatne konsultacje prawne dla emigranta hiszpańskojęzycznego. ¡Nos vemos!

 

Krakowskie Forum Kultury, en colaboración con el Centro Latino, tiene el placer de invitar a un nuevo ciclo de cinema latinoamericano. Proyecciones gratuitas, en español, con subtítulos en español tendrán lugar los miércoles y los lunes sleccionados, dos veces al mes. Invitamos a hispanohablantes y a personas motivadas a mejorar sus habilidades lingüísticas de una manera placentera. Antes de cada proyección, 17:00-19:00 Consultaciones Legales Gratuitas Para Hispanohablantes, después: cine tertulias. ¡Nos vemos!

Kino Latino on Facebook

______________________________________________________

14.03.2018

Reveron, Venezuela 2011, Drama/ Biography

Director: Diego Rísquez

Cast: Luigi Sciamanna, Sheila Monterola, Luis Fernandez

Language: Spanish

Subtitles: English

 

Jest to historia, która rozgrywa się między 1924 a 1954 r. Na skraju Morza Karaibskiego, gdzie odkrywamy świat wielkiego artysty Wenezuelskiego Armando Reverón, jego związek z Juanitą, jego muzą i nieodłączną towarzyszką, przyjaciół, którzy ich odwiedzają, jego obsesjami, które go oślepiają. Zobaczymy rozwój jego choroby psychicznej oraz zabawny, afektywny i bolesny wszechświat w jego magicznym domu zwanym El Castillete.

 

 

26.03.2018

Patas arriba – Venezuela 2011, comedia

Director: Alejandro Wiedemann

Writer: Gabriela Rivas Paez

Stars: Gonzalo Camacho, Lourdes Valera, Erich Wildpret

Language: Spanish

Subtitules: English

 

Renato, który wie, że jego czas się kończy, uczy sześcioletnią wnuczkę, wartość przyjaźni i szacunku wobec poglądów innych ludzi. Renato ma troje dzieci; Montserrat, jego

rozwiedziona córka, która się nim opiekuje, Anita, która zawiodła się w małżeństwie, i jego syn Salvador. Córki postanowiły wysłać go do szpitala wbrew jego woli. Ale z pomocą swojej wnuczki Carloty planuje uciekać i płynąć z Wenezueli do Salvador de Bahia w Brazylii, jak kiedyś obiecał swojej zmarłej żonie.