Ruchowy kurs włoskiego dla seniorów – “Giochiamo all’italiano”

“Giochiamo all’italiano” – Ruchowy Kurs Włoskiego dla Seniorów

 

Przełam się i zacznij mówić w najbardziej melodyjnym języku świata z autorską metodą Wirginii Cristin! Wakacyjne zajęcia ruchowe połączone z nauką włoskiego. Proste ćwiczenia, które pozwolą szybko i w przyjemnej atmosferze opanować podstawy języka.  

 

Język składa się z wielu elementów, przede wszystkim z brzmienia („muzyki”), obrazu (ortografia) i ruchu (ciała, mimiki, gestów). Zaproponowana metoda łączy te elementy w sposób aktywny i nienudny. Edukacja nieformalna, czyli edukacja poprzez praktykę, jest niezwykle skuteczna, a przy tym przyjemna. Zajęcia zaczynają się od szybkiej relaksacji, po to, aby przygotować umysł do szybkiego-dynamicznego wchłaniania. Dzięki temu jest on potem gotowy do zabawy, przez którą zapamięta jak największą ilość słówek, i sam skojarzy proste formy gramatyczne.

 

Jedną z największych przeszkód w nauce języka jest strach przed popełnieniem błędu. Forma zabawy pomaga pozbyć się barier i bezpodstawnego lęku przed byciem ocenianym. Giochiamo all’italiano senza paura! Zagraj z nami we włoski i baw się przy tym świetnie!1.08.2018-24.08.2018, środy, czwartki, piątki (bez 15.08.2018)

12:15-13:00, Sala Lustrzana, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

 

Koszt: 150 PLN

Zapisy: www.biletyna.pl, joanna.warchal@krakowskieforum.pl