Scena Monodramu KFK: Sex, prochy i rock & roll / Hubert Jarczak – Maj

Hubert Jurczak w szalenie aktualnym, prowokacyjnym i dowcipnym spektaklu – Krakowskie Forum Kultury zaprasza na kolejny monodram z cyklu #ScenaMonodramuKFK

Eric Bogosian
Sex, prochy i rock & roll
reżyseria: Hubert Jarczak
przekład: Sławomir Michał Chwastowski
oprawa graficzna: Marzena Wojtczuk
scenografia i kostiumy: Marzena Wojtczuk
obsada: Hubert Jarczak

Tekst podzielony został na pięć monologów, w których każdy z bohaterów obrazuje wizję swojego życia. Pośród galerii różnych typów znajdzie się kloszard, mężczyzna uzależniony od seksu, a Także młody chłopak z ogromnym kacem po sobotnim wieczorze kawalerskim.

Monologom wszystkich bohaterów towarzyszy seks i prochy, i chociaż wydaje się, że wszyscy dobrze się bawią w swoich mikro światach, każdy pod maską pewności siebie skrywa wewnętrzną pustkę i niemożność odnalezienia się we współczesnym świecie.

Czas trwania: 1h20m
Spektakl dla widzów dorosłych
Bilety: 20/30 zł
Dostępne na:
Biletyna.pl
Stacjonarnie w KFK
Telefonicznie: 12 422 19 55

___

Hubert Jarczak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Debiutował w Teatrze Polonia w Warszawie w spektaklu „Bagdad Cafe” w reżyserii Krystyny Jandy. Aktualnie występuje na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrał w filmach takich jak: ”Afonia i pszczoły”, ”Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego czy ”Łóżko” Carlosa Kasuskiego. W serialu ”Pierwsza miłość” wcielał się w postać Aleksa.
___

Eric Bogosian – Ormianin z pochodzenia, urodzony się w 1953 roku w Woburn, w Massachusetts. Ukończył studia teatrologiczne w Oberlin College. Mieszka w Nowym Yorku, gdzie występuje w klubach undergrandowych wcielając się w postaci z własnych sztuk.
Znany jest przede wszystkim jako autor monodramów i monologów z gatunku stand – up comedy i aktor. Pisze sztuki wieloobsadowe m. in. Grill, Czerwony anioł czy Sceny z nowego świata. Laureat trzech Obie Awards za monodramy: Pijąc w Ameryce, Seks, prochy & rock’n’roll i Czołem wbijając gwoździe w podłogę. W 1986 roku otrzymał Drama Desk Award za Pijąc w Ameryce a w 1989 – Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za Talk Radio w reżyserii Olivera Stone’a.

Erick Bogosian – mistrz transformacji, skandalista i prowokator. W swoich sztukach używa świadomie wulgaryzmów i języka ulicy, demaskując ludzkie zakłamanie i potrzebę udawania kogoś, kim się nie jest. Bohaterowie jego sztuk traktują siebie jak towar, który należy ładnie zapakować i sprzedać. Niezależnie gdzie i z kim żyjemy, gramy wciąż w tą samą grę, kto kogo wyprzedzi w wyścigu do… na to pytanie już każdy sam musi znaleźć odpowiedź. Bohaterowie Bogosiana szukają własnego miejsca w bezwzględnej rzeczywistości, którą sami współtworzą.