T. LOVE w obiektywie Jacka Śliwczyńskiego x Recital Muńka Staszczyka

Wystawa T. LOVE w obiektywie Jacka Śliwczyńskiego oraz wyjątkowy koncert Muńka Staszczyka w Krakowskim Forum Kultury!

Trzon wystawy stanowi 15 portretów muzyków T.LOVE wykonanych przez fotografa-przyjaciela, byłego członka zespołu. Improwizowane sesje, które miały być ekspresowe, ale niekoniecznie takie wyszły.
Teksty, które miały być pierwszą przychodzącą do głowy myślą, a czasem powstawały w bólach przez kilka godzin. W 2011 roku miały odpowiadać na pytanie czym jest T.LOVE. W 2018, po zawieszeniu działalności przez zespół, same stawiają pytanie o to, czym był.

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Sala z Widokiem (I piętro)

Kuratorka Sali z Widokiem: Joanna Warchał, Krakowskie Forum Kultury

05.03, godz. 18:00 – wernisaż wystawy
06.04 -13.04, godz. 9:00 -19:00 – czas trwania wystawy
19.04 – Mini koncert: Muniek Staszczyk i Jacek „Koniu” Śliwczyński

Wstęp wolny*

*Bezpłatne zaproszenia na koncert możliwe do odebrania podczas wernisażu oraz w Magistracie (szczegóły dotyczące dnia oraz godzin podane zostaną wkrótce)
Ilość miejsc ograniczona.

Śledź wydarzenie na Facebook
______

Wernisaż wystawy
5 kwietnia, czwartek, 18:00

Po uroczystym otwarciu wystawy odbędzie się spotkanie z Jackiem Śliwczyńskim: „Jak zamiast muzykiem zostać fotografem”.

Basista związany z T.LOVE w początkowym okresie działalności zespołu opowie jak – zamiast reformować grupę z Muńkiem – wyjechał do Anglii i postawił na fotografię. Po powrocie do kraju współpracował z wieloma galeriami sztuki, był fotografem na międzynarodowych festiwalach. Obecnie pracuje z najlepszymi agencjami reklamowymi, specjalizując się w dziedzinie fotografii Virtual Reality, 3D, sferycznej 360⁰. Jest rekomendowanym fotografem Google.

Finisaż
13 kwietnia, piątek, 19:00

Mini koncert: Muniek Staszczyk i Jacek „Koniu” Śliwczyński.

Wykonane zostaną utwory zespołu T.LOVE Alternative.

Czym było T.LOVE przed hitem „Warszawa”? T.LOVE Alternative zadebiutowało 5 lutego 1982 r. na szkolnej studniówce w IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Jak określił kiedyś na łamach częstochowskiej Wyborczej ich działalność klawiszowiec Dariusz Zając: Alternatywa była taka: uda się albo nie uda, zagramy równo albo się wyłożymy. Dotrzemy na koncert albo nie, w złej albo dobrej formie. Wkrótce najpierw Muniek, a potem Jacek wyjechali do Anglii za chlebem, potem zmienił się skład, ale dzięki ciepłym relacjom starych i nowych muzyków oba zespoły działały równolegle: T.LOVE zdobywając pierwsze miejsca list przebojów, a T.LOVE Alternative grając okazjonalne koncerty będące pretekstem do spotkania kolegów sprzed lat.

_____

19 kwietnia rusza Kurs Fotografii Społecznej prowadzony przez Jacka Śliwczyńskiego. Więcej informacji: piotr.filipowski@krakowskieforum.pl.