ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ – PIOTR CYRWUS

Dziś, między godz. 9:00 a 17:00 w ramach Black Friday bilety na spektakl za 50% ceny regularnej – czyli 20 zł!

Bilety do kupienia na: http://bit.ly/BiletyKFK

Scenariusz: Tomasz Obara, Obsada: Piotr Cyrwus


KUP BILET:  portal Biletyna.pl KLIK oraz w zakładce BILETY na Facebooku KFK –
KLIK


ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ
to przedstawienie oparte na prozie Sergiusza Piaseckiego. Opowiada o problemie jednostki w czasie wojny. Starszy lejtnant Michaił Zubow 17 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym, Polska to kraj samych sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagany, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera.

Wspaniale przedstawiony monodram, z elementami komediowymi jest bardzo dobrze przyjmowany przez widzów dorosłych jak i młodzież.

Spektakl wyróżniony na Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Książka Sergiusza Piaseckiego “Zapiski oficera Armii Czerwonej” jest dziennikiem porucznika Michaiła Zubowa, tytułowego oficera Armii Czerwonej. Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach widzianej oczami “wyzwolicieli”. Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów.

Sergiusz Piasecki już w okresie dwudziestolecia należał do bardzo popularnych pisarzy. Jego powieści (oparte na własnych przeżyciach) “Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy”, “Piąty etap” i “Bogom nocy” również cieszyły się wielką poczytnością, o czym świadczą nie tylko liczne wydania krajowe, ale również tłumaczenia. Najczęściej jednak publikowaną przez wydawnictwa niezależne były “Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

Piotr Cyrwus – aktor teatralny i filmowy. Absolwent PWST w Krakowie. Występował w Teatrze Polskim w Warszawie w latach 1985-1986. Następnie w latach 1986-1989 grał w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Zaś w latach 1989- 1992 występował na deskach Teatru STU w Krakowie. Od 1992r. gra w krakowskim Teatrze Starym. Na wielkim ekranie zadebiutował w roku 1988 jako nawigator w filmie “Pomiędzy wilki”. Choć grał w wielu produkcjach, np. w “Panie Tadeuszu” jako Maciej Konewka lub w “Siostrach” jako Zbysio. Wielką popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza w serialu “Klanu”.