Koncerty promenadowe

Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na KONCERTY PROMENADOWE w Altanie na Plantach, 2.07 – 27.08.17, g. 15.00.

W każdą niedzielę lipca i sierpnia zapraszamy na występy znanych artystów krakowskich

 

2.07.17

„RACZEJ KLASYCZNIE” – recital fortepianowy.

W programie utwory F. Chopina, G. Gershwina i A. Piazzolli.

Bartłomiej Kominek – pianista, pedagog, wykładowca akademicki. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Kil (Szwecja), Glasgow i Londynie (II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym), a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność kameralną. Występuje ze znanymi artystami i zespołami kameralnymi, m.in. z Concerto Avenna, Kwartetem Smyczkowym „DAFÔ”, Kwartetem Smyczkowym „Camerata”, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Elżbietą Towarnicką, Olgą Pasiecznik, Anną Radziejewską, Januszem Olejniczakiem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Wojciechem Michniewskim.

 

9.07.17

„ZIMNY DRAŃ” Teatr VIS a VIS

Podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko piosenki, ale również anegdoty z życia Eugeniusza Bodo – biografii pełnej sukcesów, przerwanych nadejściem wojny światowej.

W programie: największe szlagiery Eugeniusza Bodo: „Już taki jestem zimny drań”, „Sex appeal”, „Ach, śpij kochanie”, „Ach, te baby”, „O’key” i wiele innych…

Najważniejsze są jednak piosenki: żartobliwie traktujące relacje damsko-męskie, śpiewane po to, by bawić, a czasem może i wzruszyć. Muzyka łatwo wpadająca w ucho, ale genialnie skomponowana; z tekstami, które kryją czar przedwojennego języka.

Krzysztof Bigaj – śpiew, Mateusz Zastawnyakompaniament

 

16.07.17

„Srebrny jest Paryż”

Jaga Wrońska- Dobrze Wam znana krakowska piosenkarka znów zaprasza na niezwykły koncert.
W piosenkach odżyje atmosfera dawnego, artystycznego Paryża ( E. Piaf, M. Mathieu, Ch. Aznavour). Pojawią się także premierowe  piosenki – niespodzianki. Zasłuchajcie się, zachwyćcie, zatańczcie..

Jaga Wrońska- śpiew, Kazimierz Madej- słowo, Jarosław Hanik- piano, Wiesław Dziedziński- akordeon

 

23.07.17

“Z miłości do sentymentu” – recital Marty Honzatko

“Z miłości do sentymentu” to podróż przez jedne z najpiękniejszych i najciekawszych utworów jakie Marta napotkała na swojej drodze artystycznej. Guru tekstowe czyli Agnieszka Osiecka i tu jej najwspanialsze piosenki w nowej interpretacji.

Marta Honzatko – śpiew, Michał Rorat – piano

 

30.07.17

GROCHOWICZ LIGHT – Lipcowy Koncert Agnieszki Grochowicz

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z różnych projektów słowno-muzycznych z którymi Agnieszka Grochowicz koncertuje na terenie całej Polski – autorskiego “Na wyspie Kraków” oraz #Osiecka #Krajewski #Grochowicz,INSPIRACJE Lata’30, “Dopóki Ziemia Kręci Się” i “Młynarski”.

Agnieszka Grochowicz  oraz zespół w składzie: Antoni Dębski – gitara basowa, Jarosław Olszewski – piano, Wiesław Jamioł – perkusja

 

6.08.17 g. 12.00

„Bajka o Feliksie” spektakl edukacyjno-muzyczny poświęcona twórczości i życiu Feliksa Nowowiejskiego. Autorzy spektaklu w łatwy i przystępny sposób chcą pokazać młodemu widzowi jego twórczość, pokazać że wielki człowiek też kiedyś był dzieckiem. Poprzez bajkowy charakter widowiska chcą zaznajomić dzieci z muzyką klasyczną i przełamać niechęć przed uczestnictwem
w koncertach muzyki poważnej.

 

6.08.17

JOANNA SŁOWIŃSKA z zespołem
Podróż w czasie i przestrzeni: śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr. Koncert inspirowany polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia.

Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce, Jan Słowiński – altówka, Stanisław Słowiński – skrzypce, Justyn Małodobry – kontrabas

 

13.08.17

“Cracow Jazz Quartet”  studenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

W specjalnie przygotowanym programie koncertu znajdą się znane i lubiane standardy jazzowe oraz kompozycje własne oparte o nowoczesne brzmienia.

Magdalena Ślósarz – skrzypce, Mojżesz Tworzydło – gitara, Marcin Essen – gitara basowa
Andrii ‘Vedomyr’ Volynko – instrumenty perkusyjne

 

20.08.17

„Na naszej wyspie”–  to wędrówka  z poezją i polską piosenką po najpiękniejszym ogrodzie jakim są Krakowskie Planty.

W założeniu ma to być wieczór muzyki i piosenki- połączenie artystycznych działań na najwyższym poziomie z dobrą zabawą- wieczór nasycający do głębi duszę i umysł.

W programie usłyszą Państwo najpiękniejsze kompozycje „piwnicznych kompozytorów”:

Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Pawła Pierzchały
i innych.

Mieczysław Święcicki, Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Marek Michalak

Michał Półtorak – skrzypce, Paweł Kuźmicz – bas, Paweł Pierzchała – piano

 

27.08.17

“Pan Śrubka i Orkiestra Taneczna”

Nowe przedsięwzięcie Michała Jurkiewicza powstałe w wyniku współpracy ze studentami Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Założyciel formacji- Michał Jurkiewicz (od 11 lat koncertuje m. in. w zespole Grzegorza Turnaua) jest autorem muzyki oraz tekstów do nowo powstałych piosenek. Premiera debiutanckiego albumu płytowego jest planowana na jesień 2017 roku. Brzmienie zespołu jest bogate w rozliczne instrumenty dęte, przez co nawiązuje do muzyki bałkańskiej. Obok instrumentów dętych pojawiają się skrzypce, akordeon, brzmienia elektroniczne. Całość dopełniają głosy Michała Jurkiewicza oraz Diany Ciecierskiej.

 

Partnerami koncertów promenadowych są:

Gmina Miejska Kraków

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Radio Kraków – patron medialny cyklu